Понедельник, 13.01.2025, 01:26
Приветствую Вас Гость


Главная » Статьи » Статьи

Зажими руки
 
Переконайтесь, що ви прочитали статтю «Техніка кидка» перед тим як почати читати цю. Зажим руки і стійка тільки випливають з вимог кидка. Вигода з цих знань буде кращою, якщо ви зможете прослідкувати цей зв`язок.
 
Всі різні – всі однакові
 
Зажим руки – найбільш змінна частина всієї техніки гри в дартс. Взагалі ви можете користуватися тим зажимом, який є зручний для вас. Є тільки декілька заборон, які вам потрібно знати.
 
Основний зажим руки:
 
Помістіть дротик у відкритій долоні. Рухаючи ним, знайдіть його центр тяжіння. Потім котіть дротик великим пальцем до кінчиків пальців. Розмістіть великий палець трохи за центром тяжіння, тримайте дротик стількома пальцями, скількома вам зручно, потім перемістіть руку на прицільну позицію. Готово. Більшість зажимів руки – тільки легкі зміни цього стандартного зажиму.
 
Основні вимоги:
 
· Зверніть увагу! Так як ви знаєте з техніки кидка, головне завдання вашого зажиму – це тримати дротик наконечником вверх на всіх фазах кидка. Якщо ви тримаєте не так, тоді змінюйте це негайно!
 
· Міцний, але не напружений. Зажим руки повинен бути міцний, але це не повинно напружувати м`язи пальців. Якщо ваші пальці стають білими від тиску, то це занадто міцний зажим. Якщо ваші м`язи настільки напружені, то у вас виникнуть проблеми у фазі випускання дротика і всього кидка, це занадто сильно. Дартс – гра дотику, а не сили. Щоб підтримувати дотик, тримайте дротик досить вільно, щоб він не вислизнув, але і досить сильно, щоб контролювати його під час прискорення. Типова помилка – зажим руки швидше занадто сильний ніж занадто вільний.
 
· Скільки пальців? Запитання, яке дуже часто ставиться, і на яке немє відповіді взагалі. Як мінімум 3 пальця (палець + 2), як максимум всі 5. Всі пальці повинні торкатися барелля і ні в якому разі хвостовика чи пір`я. Два пальці (палець + 1) не дають достатнього контролю, тому мінімум це 3 пальці. Більше пальців дають більше контролю при прискоренні і більше дотику, але і роблять відпускання більш складним, оскільки, більше пальців потрібно координувати. Координація пальця при випусканні є овновним пунктом зажиму руки. Ви мусите бути впевнені, що ніякий палець не надасть дротику неправильного поштовху при випусканні, і він не висковзне в останній момент. Ця інструкція стосується і наступного пункту.
 
· Форма барреля: Не всі види зажиму руки придатні для застосування на різних видах баррелів. Отже очевидно, що на довші баррелі використовується більше пальців, на коротші – менше (хоча це тільки логічне судження). Вам потрібно не тільки знайти свій правильний зажим руки, але знайти і правильний баррель. Звичайно такі речі можна визначити тільки різного роду комбінуванням. Це проблема тільки особистої переваги.
 
· Без кулака! Що робити з пальцями не задіяними в зажимі руки? Найкраще – це відстівити їх або поставити в таку саму позицію як і інші пальці. Погано, якщо, наприклад, ви тримаєте дротик чотирма пальцями і маленьким пальцем торкаєтесь долоні, тим самим роблячи кулак. Трапляється, що інші пальці змучуються від натягування м`язів і притягуються більше до кулака ніж до відкритої руки, необхідної для хорошого випускання дротика. Це збільшить шанси «неправильного поштовху» пальця, згаданого вище, а також призведе до опускання дротика вниз, що, як ми вже визначили, є неприпустимим.
 
Щоб показати широку різноманітність зажимів руки, наведемо деякі приклади зажимів професіоналів. Відзначте, що зажим частково залежить від форми барреля і навпаки:
 
· Олівець – Філ Тейлор: Філ тримає дротик в основному олівцевим зажимом руки. Цей зажим є настільки хороший або поганий, як і будь-який інший, наскільки довго ви зможете утримувати дротик, натискаючи вперед, але не надто сильно з боків. Олівцевий зажим руки є другим найбільш використовуваним серед безлічі основних видів зажиму. Він звичайно вимагає тонкого циліндричного барреля, подібного до того, що використовує Філ.
 
· Широка відкрита рука – Деніс Прістлі: Деніс використовує свої пальці в майже вертикальній формі, і робить всю необхідну стабілізацію тільки своїм пальцем. Він закрив руку трохи більше ніж, коли я востаннє бачив його відео, але він все ще залишається одним з тих, у кого найбільш відкрита рука. Зажим виглядає дуже вільним, хороша перевага – це приводить до хорошого випускання, але і хороший шанс втрати контролю під час прискорення. Те як утримує дротик при такому зажимі є таємничою загадкою для мене, і відомо, здається, тільки йому. Коли я пробував такий зажим, в мене виникла проблема з тим, щоб влучити в мішень. Деніс або природно обдарований цим або роками працював над таким зажимом. Деніс використовує більш товстий баррель, щось середнє між тими, що використовують Філ Тейлор і Джон Лов.
 
· Маленький палець на наконечнику – Ерік Брістоу: Ерік в свої кращі роки, використовував малий палець далеко від інших, торкаючись наконечника дротика. Довгий циліндричний баррель. Його зажим є одним з варіантів базового зажиму, не краще, не гірше.
 
· Три пальці – Джон Лов: Джон використовує товстий і короткий баррель, тому зажим тьома пальцями розвинувся цілком природно, оскільки, більше пальців просто не поміщаються на баррелі. Можна розглядати як стандартний зажим руки для таких дротиків.
 
· Маленький палець відкинутий далеко – Род Гаррінгтон: Род використовує довгий і тонкий баррель, так як він стає все більш і більш використовуваним для покращення стандартів і точності гри. Він використовує основний зажим руки і відкидає маленький палець далеко (вертикально), тоді як всі інші пальці торкаються барреля. Цей зажим здається мені дуже логічним. Я використовую подібний, на цілком схожому баррелі.
 
· Тримання дротика за передній кінець – Боб Андерсон: Боб тримає дротик перед центром тяжіння, трішки за наконечником. Це незвичайно, оскільки більшості гравців потрібно буде прикласти багато зусиль, щоб розвинути хороший дотик для кидка, при такому зажимі руки. Боб більше «тягне» дротик ніж кидає його. Весь його ткидок швидший ніж більшість інших, тому складається враження, що він постійно поспішає. Величезною силою діє запястя. Він використовує похідний від олівцевого зажиму руки, що є логічним при такій екстремальній техніці, а також хороший довгий баррель. Для людини, яка кидає дуже динамічно, рекомендовано не зажим руки, а досвідчена техніка.
 
 
 
 
Тепер, знайдіть свій власний Вам просто доведеться знайти власний зажим режим руки.
Добрим буде все, що відповідає вимогам, і може бути контрольоване вами.Не потрібно просто копіювати інших гравців. Визначте його самі. Ви можете, звичайно, пробувати зажими різних людей для цікавості, щоб порівнювати і з`ясувати, в якій частині вони можуть підійти вам, щоб більше дізнатися про технічні зв`язки, але ви є індивідуум, а зажими руки такі ж індивідуальні, як і люди. Не звикайте до спроби знайти ваш «щотижневий новий і революційний зажим». Пробуйте напротязі якогось часу, знайти один відповідний, а потім тренуйтесь і використовуйте його.
 
 
 
© Karlheinz Zöchling http://dartbase.com
© Переклад на українську: Адамко Т.В.
Категория: Статьи | Добавил: anetka (15.04.2010)
Просмотров: 969 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]
Форма входа
Категории раздела
Статьи [10]
Интервью [1]
Наш чат
Кто здесь?

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0
Поиск
Счетчик посещений Counter.CO.KZ - бесплатный счетчик на любой вкус!